Pozwólcie, że się przedstawię

Witam serdecznie wszystkich!

Jako, że jestem tutaj, na WordPressie nowa, trochę niepewnie się czuję, ale mam nadzieję, że poznamy się i zaprzyjaźnimy:)


moja kuchnia

To moja kuchnia, w Tarnowie; w globalnej wiosce świata to małe miasteczko, ale świetne miejsce do smakowania życia:) To stąd do Was piszę.

Moje blogowe imię to Negresca – pochodzi od fascynacji Prowansją, Lazurowym Wybrzeżem, i hotelem Negresco w Nicei, o którym wiele słyszałam, zanim go wreszcie zobaczyłam.

Piszę od 2007 roku, mój blog na Agorze nosił nazwę „Prowincja w globalnej wiosce” (kiedy Agora zamknęła swoje podwoje, udało się go tutaj przenieść w całości).

Przy okazji przeprowadzki trochę uporządkowałam swój blog. Cóż, od czasu kiedy został założony, trochę czasu upłynęło, trochę ewoluowały i skonkretyzowały się moje zainteresowania, nadszedł czas na zmianę tagów, kategorii, wyglądu bloga, jego nazwy.

Nowe życie w nowej szacie:)

Obecna nazwa to: Garstka smaku, szczypta literatury.

I to mówi już dużo, o czym głównie piszę i chcę pisać. Na pewno o związkach kuchni z literaturą – zapraszam na odkrywanie wszelkich tropów kulinarnych w przeczytanych lekturach (kategoria: Kuchnia w literaturze).

Fascynują mnie również kulinarne ślady w filmach (kategoria: Kuchnia filmowa). Pojawią się również relacje z przyjęć, które przygotowuję z okazji spotkań naszego lokalnego, małego klubu filmowego; tematem przewodnim przyjęcia jest kuchnia kraju, gdzie toczy się akcja filmu; na takie spotkania przygotowuję również wydrukowane menu dla każdego uczestnika – już całe pudełko tych kart się uzbierało (Kategoria: Przyjęcia, Tag: Menu).

Dużo tu będzie o kuchni regionalnej, głównie świętokrzyskiej i małopolskiej – moich rodzinnych.

lektury kuchni regionalnej

Najwięcej wpisów pojawia się w kategorii: Poszukiwania smaku; mam duszę eksperymentatora i kiedy tylko napotkam na ciekawy kulinarny trop – muszę go w swojej kuchni wypróbować.

Zdjęcie prezentujące mój blog pochodzi z mojej podróży do Torunia; zachwycił mnie wystrój kawiarni na Starym Mieście (nie pamiętam już nazwy i nie wiem czy jeszcze jest), a zwłaszcza filiżanki wiszące w oknie. To już było dobrych kilka lat temu, ale ciągle je pamiętam; odszukałam zrobione wówczas zdjęcie i jest moją wizytówką.

filiżanki w Toruniu

W mojej kuchni wiernie towarzyszą mi koty; obecnie jest to Bajeczka – kot syjamski, bardzo ciekawy wszystkiego i niezmiernie zainteresowany kuchnią:)

Bajeczka w mojej kuchni

Zapraszamy zatem!

4 uwagi do wpisu “Pozwólcie, że się przedstawię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s